МОН і Мінсоцполітики продовжили апробацію Держстандарту супроводу дітей з інвалідністю під час інклюзивного навчання, що була призупинена через карантин. Експеримент стартував у лютому та мав завершитися в червні, однак у зв’язку з карантинними заходами проєкт реалізувався лише в теоретичний складовій.
Про продовження апробації повідомляє пресслужба МОН. У відомстві нагадали, що експеримент проводиться у Вінницькій, Дніпропетровській, Харківській областях.
«Визначені заклади, установи і організації будуть проводити практичну підготовку асистента дитини до 30 листопада 2020 року з дотриманням протиепідемічних заходів на період дії карантину», – йдеться у повідомленні Міносвіти.
На Харківщини апробація здійснюється на базі Балаклійської ЗОШ № 2, Дамаського НВК, Балаклійського та Лозівського інклюзивно-ресурсних центрів, а також обласного центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді.
Мета експерименту – запровадити на державному рівні послугу соціального супроводу дитини з інвалідністю під час інклюзивного навчання. При цьому робота асистента дитини оплачуватиметься за рахунок бюджетних коштів. Як повідомлялося раніше, у школі такий фахівець буде:
- допомагати дитині у самообслуговуванні;
- підтримувати її у спілкуванні і комунікаціях (у т.ч. за допомогою жестової мови);
- організовувати харчування та пересування закладом;
- забезпечувати безпеку і спостереження за станом здоров’я (у т.ч. прийом ліків);
- сприяти проведенню дозвілля;
- організовувати денний відпочинок;
- забезпечувати недопущення дискримінаційних і негуманних дій щодо дитини.

Останні коментарі