На місцях затягують розподіл субвенції на НУШ – Гриневич

В окремих областях України затягується процес подальшого розподілу коштів освітньої субвенції, зокрема мільярда гривень, виділеного державою на оснащення перших класів Нової української школи. Про це сьогодні на фестивалі Карпатського простору в Івано-Франківську заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба МОН.

Міністр нагадала, що 4 квітня уряд прийняв постанову про розподіл майже мільярда гривень субвенції на обладнання для Нової української школи. Ці гроші вже пішли на області – тепер вони мають оперативно розподілити суми на органи місцевого самоврядування, щоб було достатньо часу на проведення тендерів.

«Кошти цільової субвенції на Нову українську школу – більше 1 млрд 300 млн, що складається з 998,7 млн на закупівлю обладнання для початкових класів та 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів. До мене надходять тривожні сигнали, що в окремих областях затягується процес подальшого розподілу цих коштів. І я дуже прошу  не затягувати з цим процесом, адже тендери забирають багато часу, а меблі мають бути у школах до 1 вересня», – наголосила Гриневич.

Загалом на Нову українську школу через різні субвенції в 2018 році держава передбачила 1 мдрд 869 млн 749 тис. гривень.