Доступ до швидкісного Інтернету вперше отримають заклади освіти у 3 652 селах України. Підключення здійснюватиметься за кошти цільової субвенції від Мінцифри, повідомляє пресслужба МОН.
670 територіальних громад стали учасницями проєкту «Інтернет-субвенція», у межах якої на підключення до Інтернету виділено майже 484 мільйона гривень. Кабмін вже затвердив розподіл цих коштів.
«Тепер громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу», – повідомляє пресслужба Мінцифри.
Зокрема, до оптичного Інтернету буде підключено понад 11 тисяч об’єктів у 3 652 селах:
- 1,4 тис. шкіл і 1,2 тис. дитячих садочків;
- 2,9 тис. медичних закладів;
- 2,2 тис. бібліотек;
- 2,9 тис. будинків культури, сільських клубів;
- 350 віддалених робочих місць працівників ЦНАПів.
Подивитися перелік громад, сіл та кількість соціальних закладів, які отримають підключення до Інтернету, а також суми фінансування можна в дашборді за посиланням.
За інформацією МОН, для кожного об’єкту за рахунок субвенції буде організовано Wi-Fi-мережу. До кінця 2022 року заклади не сплачуватимуть абонплату за Інтернет.

Останні коментарі