У 2021 році для опорних і реорганізованих шкіл будуть придбані нові автобуси. Уряд спрямував на це 490 мільйонів гривень (залишки за окремими бюджетними програмами МОН і резерв освітньої субвенції). Закупівля буде здійснюватися на засадах співфінансування з місцевих бюджетів, повідомляє пресслужба Міносвіти.
«Кошти на придбання автобусів спрямовано, зокрема, за рахунок розподілу 161,9 млн грн резерву освітньої субвенції та перерозподілу залишків за окремими бюджетними програмами МОН у сумі 328,1 млн грн», – уточнили у МОН.
Автобуси будуть закуповуватися у такій черговості:
- опорні школи з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2021 року;
- інші опорні заклади з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб;
- інші школи з кількістю учнів 100 та більше, що оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/об’єднані/ реорганізовані протягом 2021 року та мають здобувачів освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.
Щодо умов співфінансування, то з місцевих бюджетів має бути виділено:
- мінімум 30 % (для шкіл, що фінансуються з обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила понад 40 тис. осіб);
- мінімум 10 % (для шкіл, що фінансуються з бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила менше за 40 тис. осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад);
- мінімум 5 % (для шкіл у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення).

Останні коментарі