Скандальний курс «Основи сім’ї» знов дозволили викладати у школах

Попри супротив батьків та експертів, освітній комплекс «Основи сім’ї», що має чіткий релігійний характер і містить антинаукові та дискримінаційні твердження, може знову викладатися як факультатив для учнів 10-11 класів. Комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти МОН відновила дію схвалення цього навчального курсу для використання у школах.

Про це у фейсбуці повідомила співзасновниця ГО «Батьки SOS» Альона Парфьонова. Зокрема, вона виклала в однойменній групі фото витягу з протоколу засідання комісії, а також лист ІМЗО, в якому автора курсу Адріана Буковинського поінформували про рішення комісії.

Згідно з документами, члени комісії розглянули результати опрацювання Буковинським матеріалів громадської антидискримінаційної експертизи, яку раніше було проведено за ініціативи батьків, обурених змістом курсу «Основи сім’ї». Після цієї експертизи дію схвалення для використання курсу в школах було призупинено. Однак комісія при МОН її відновила.

«Відновити дію схвалення для використання у закладах загальної середньої освіти освітнього комплексу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів (автор: Буковинський А.Й)) за умови перевидання», – зазначено у витязі.

На думку Альони Парфьонової, відновлення викладання цього курсу в школах означає відновлення здирництва з батьків, адже освітній комплекс «Основи сім’ї» передбачає використання платних друкованих зошитів.

«Нагадаю – якщо школа починає вам розповідати про важливість курсу, майте на увазі – важливість тут лише у 250 грн за додаткові друковані зошити з антинауковим та антиконституційним контентом. А ви маєте повне право відмовитись від цього, хоч щоб вам не брехали у шкільній адміністрації , типу «це погоджено педрадою, ви не можете відмовитись» – можете, і можете ще написати скаргу до департаменту та поліції про примус здати кошти», – наголосила співзасновниця ГО «Батьки SOS».