Главу держави просять прийняти рішення щодо завершення 2019-2020 навчального року в усіх закладах освіти, а також скасувати ДПА у 4 і 9 класах та замінити ЗНО іншими формами вступних випробувань. Відповідна петиція зареєстрована на сайті президента 23 березня за номером 22/089992-еп. Її автор – доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Владислав Боєчко.
«Педагогічні, науково-педагогічні працівники, батьки учнів і студентів глибоко стурбовані ситуацією, що склалася останнім часом. У зв‘язку з пандемією у світі і заходами карантину в Україні навчальний процес переведено у дистанційну форму. Це не дозволяє якісно підготуватися учням і випускникам до щорічних випробувань. Зростає психологічна напруга у учнів, що планують продовжити навчання у ЗВО, а також студентів, що у цьому році закінчують навчальні заклади», – зазначає Боєчко.
У зв’язку з цим автор петиції пропонує:
- завершити 2019-2020 навчальний рік в усіх закладах освіти;
- скасувати проходження ДПА у 4 і 9 класах шкіл;
- внести зміни до правил вступу у ЗВО;
- скасувати ЗНО при вступі на бакалаврат і магістратуру у ЗВО;
- спростити складання випускних випробувань усіх типів закладів освіти, зокрема тестування Крок М у медичних закладах освіти;
- скасувати обов‘язкове ЗНО з математики з 2021 року;
- МОН України зменшити рівень бюрократизації й адміністрування( підготовку звітів) департаментів освіти в областях, керівників навчальних закладів, педагогічних і науково- педагогічних працівників.
Станом на 10 ранку 24 березня петиція набрала 1015 голосів. Якщо документ підпише 25 тисяч людей, президент буде зобов’язаний розглянути цю петицію та прийняти рішення щодо неї.

Останні коментарі