3 червня по всій Україні відкрилися центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», через які абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до вишів або профтехів за спрощеною процедурою. Зокрема, без ЗНО, українського паспорта та атестата. Центри працюватимуть до 27 вересня, повідомляє прес-служба МОН.
Для спрощеного вступу потрібно:
– звернутися до освітнього центру;
– подати заяву та заповнити освітню декларацію;
– скласти 3 вступні іспити – з української мови, історії України та профільного предмету (або творчий конкурс);
– отримати у школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку, та протягом трьох місяців замінити її на документ про освіту державного зразка.
Центри «Донбас-Україна» діють на базі понад 40 вишів у таких містах: Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровськ, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєверодонецьк, Старобільськ, Слов’янськ, Торецьк.
Центри «Крим-Україна» відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти в Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Києві.
Отримати інформацію про роботу освітніх центрів і процедуру зарахування на бюджет вступники можуть, зателефонувавши на гарячу лінію Фонду «Відкрита політика»:
0 800 504 425 (безкоштовно), +38 068-951-25-13, +38 050-550-54-11 – Viber, Telegram, WhatsApp.
Skype: Dostupna Osvita UA
У МОН нагадали, що освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» працюють в країні з 2016 року. У перший рік роботи вони обслугували менше тисячі абітурієнтів, наразі кількість вступників, що звертаються до центрів, складає майже дві тисячі.

Останні коментарі