З 2020 року студенти коледжів і технікумів отримуватимуть вже не вищу, а фахову передвищу освіту. Відповідний законопроект 15 травня ухвалила в першому читанні Верховна Рада України, повідомляє прес-служба МОН.
«Цього року коледжі та технікуми востаннє проводитимуть набір на молодшого спеціаліста як на рівень вищої освіти. З 2020 року прийом відбуватиметься на рівень фахової передвищої освіти: її надаватимуть ті заклади, які наразі мають ліцензії на підготовку молодших спеціалістів або ті, що отримають нову ліцензію. Після завершення навчання студенти отримуватимуть дипломи фахових молодших бакалаврів», – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Якщо в коледжі студент здобуватиме разом із фаховою повну загальну середню освіту, для отримання атестата він проходитиме ДПА в формі ЗНО на рівні з іншими випускниками шкіл і закладів профосвіти.
Крім того, законопроект передбачає більше можливостей для неперервної освіти дорослих. Планується, що у коледжах і технікумах навчатимуться не тільки вчорашні випускники шкіл, але й опановуватимуть нові професії вже існуючі фахівці. Для цього знято вимогу щодо здобуття безоплатної освіти за певним рівнем тільки один раз. Це означає, що людина зможе отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти.
Документ запроваджує й інші новації: заклади отримають доступ до багатоканального фінансування, їх робота орієнтуватиметься на потреби місцевого ринку праці, застосовуватимуться елементи корпоративного управління.







Останні коментарі