700 млн грн на забезпечення доступу до Інтернету та 300 млн грн на придбання комп’ютерів для шкіл спрямував Кабмін, ухваливши відповідну постанову. Техніка закуповуватиметься на засадах співфінансування, повідомляє прес-служба МОН.
За даними міністерства, в половині українських шкіл швидкість інтернет-підключення становить менше 10 Мбіт/с, а деякі заклади взагалі не мають доступу до Інтернету. Зокрема, на Житомирщині таких шкіл майже 20 %, на Закарпатті – більше 12 %.
«Наше завдання – провести Інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 Мбіт/с, а для опорних закладів та великих шкіл – до 100 Мбіт/с, бо саме ця швидкість може дозволити працювати з нормальними інтернет-ресурсами», – зазначила очільниця МОН Лілія Гриневич.
Вона також розповіла, що наразі в Україні у 413 школах немає комп’ютерів, які використовуються в освітньому процесі. Тому МОН планує забезпечити заклади технікою у співвідношенні мінімум 1 комп’ютер на 10 учнів.
Закупівля комп’ютерів буде здійснюватися на засадах співфінансування:
- для міст обласного значення – не більше 70 % коштів субвенції, не менше 30 % – кошти місцевих бюджетів;
- для районів та ОТГ – не більше 90 % субвенції та не менше 10 % коштів місцевих бюджетів;
- для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – не більше 95 % субвенції та не менше 5 % коштів місцевих бюджетів.
Для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом 70 на 30.
Також передбачається, що кошти на абонентну плату за доступ шкіл до Інтернету виділятимуться з місцевих бюджетів.






Останні коментарі