На Інтернет і комп’ютери для шкіл виділено мільярд гривень

700 млн грн на забезпечення доступу до Інтернету та 300 млн грн на придбання комп’ютерів для шкіл спрямував Кабмін, ухваливши відповідну постанову. Техніка закуповуватиметься на засадах співфінансування, повідомляє прес-служба МОН.

За даними міністерства, в половині українських шкіл швидкість інтернет-підключення становить менше 10 Мбіт/с, а деякі заклади взагалі не мають доступу до Інтернету. Зокрема, на Житомирщині таких шкіл майже 20 %, на Закарпатті – більше 12 %.

«Наше завдання – провести Інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 Мбіт/с, а для опорних закладів та великих шкіл – до 100 Мбіт/с, бо саме ця швидкість може дозволити працювати з нормальними інтернет-ресурсами», – зазначила очільниця МОН Лілія Гриневич.

Вона також розповіла, що наразі в Україні у 413 школах немає комп’ютерів, які використовуються в освітньому процесі. Тому МОН планує забезпечити заклади технікою у співвідношенні мінімум 1 комп’ютер на 10 учнів.

Закупівля комп’ютерів буде здійснюватися на засадах співфінансування:

  • для міст обласного значення – не більше 70 % коштів субвенції, не менше 30 % – кошти місцевих бюджетів;
  • для районів та ОТГ – не більше 90 % субвенції та не менше 10 % коштів місцевих бюджетів;
  • для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – не більше  95 % субвенції та не менше 5 % коштів місцевих бюджетів.

Для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом 70 на 30.

Також передбачається, що кошти на абонентну плату за доступ шкіл до Інтернету виділятимуться з  місцевих бюджетів.