Для шкіл та ІРЦ закуплять автобуси і спецавтомобілі

З державного бюджету спрямовано 500 мільйонів гривень на придбання шкільних автобусів і машин для інклюзивно-ресурсних центрів. Відповідне рішення 3 квітня ухвалив уряд, повідомляє прес-служба МОН.

Більшу частину цієї суми – 325 мільйонів – буде витрачено на автобуси для шкіл. Передбачається, що закупівлі здійснюватимуться на засадах співфінансування.

«Міста обласного значення мусять доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30 % від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становить 90 % на 10 %, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10 % власних коштів. Найбільш пільгові умови для сіл (селищ),  що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – для них співвідношення становить 95 % на 5 %», – уточнили у МОН.

Ще 175 мільйонів гривень спрямовано на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Це дозволить фахівцям ІРЦ надавати додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям, зокрема виїжджати до них додому, у заклади освіти. Кошти  розподілені між областями відповідно до кількості ІРЦ у кожній з них.

У МОН також нагадали, що у 2016-2018 роках на закупівлю шкільних автобусів з держбюджету було виділено понад 840 млн грн.