Кошти цільової субвенції, призначеної для облаштування теплих туалетів всередині шкіл, розподілені між регіонами України в залежності від кількості закладів освіти з вуличними сортирами. Найгостріше «туалетна проблема» стоїть у Закарпатській, Чернігівській, Житомирській, Івано-Франківській та Волинській областях, повідомила на своїй сторінці в Facebook радниця міністра освіти і науки Іванна Коберник.
Вона пояснила, що у 2019 році програма «Гідність дитини» буде реалізована в тих школах, де ситуація найжахливіша, тобто де внутрішніх туалетів немає взагалі. За даними МОН, наразі таких закладів в Україні 680 – саме між ними буде розподілено 267 мільйонів гривень субвенції.
«Понад тисяча шкіл (з 16 тисяч) в Україні не мають внутрішніх туалетів. При цьому точної правдивої верифікованої цифри вам ніхто не дасть: Держстат, ДІСО (державна інформаційна система освіти), відповіді областей на офіційні запити МОН дають різні цифри. Точної статистики немає, бо в деяких школах внутрішній туалет є, але він не використовується. А ще є таке поняття, як зовнішній теплий туалет, інколи його включають в статистику як «внутрішній» і спроба аналізу перетворюється на мозковий Армагеддон», – констатує Коберник.
Пояснюючи, звідки взялося число «680», радниця міністра зауважила, що МОН надіслало запити до всіх обласних департаменти освіти щодо того, скільки шкіл не мають теплих туалетів і в скількох закладах готові їх спорудити вже цього року.
«Області надіслали відповіді – вийшло, що цього року вони готові зробити туалети в 680 школах. Три області повідомили, що проблеми такої в них нема, грошей на внутрішні туалети їм не треба – це Вінницька, Запорізька і Херсонська. Вони грошей цієї субвенції не отримають. Київ також сказав, що в них нуль туалетів на вулиці, але тут я вірю. Якщо ж ви знаєте школи без теплих туалетів з Вінницької, Запорізької чи Херсонської областей – звертайтесь до обласного департаменту освіти, він повідомив МОН, що такої проблеми нема», – радить Коберник.
Найбільше шкіл без внутрішніх туалетів у Закарпатській області – 112, Чернігівській – 97, Житомирській – 67, Івано-Франківській – 62 та Волинській – 43, найменше – у Донецькій (2) та Дніпропетровській (3).
«Всім, в чиїх школах досі туалети на вулицях, пропоную активно звертатися в обласні департаменти освіти із запитом, куди саме планують спрямувати кошти свіжовиділеноі субвенції. Бо таки треба долати це середньовіччя», – закликає Коберник.










Останні коментарі