Перша в Україні справа про булінг дійшла до суду, по ній вже ухвалено рішення. Зокрема, Бориспільський міськрайонний суд Київської області оштрафував батьків неповнолітньої особи, яка виклала в Instagram інтимні фото своєї однокласниці.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила народна депутатка Оксана Білоріз, яка є співавторкою антибулінгового закону, що нещодавно набрав чинності.
«За фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення та направлено на розгляд до суду, який власне і встановив факт булінгу, тобто дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявилось у висвітленні непристойних фото у мережі «Інстаграм», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої. Зазначається, що у судовому засідання мати неповнолітньої вину в скоєному визнала, просила суворо не карати», – наголосила Білозір.
Судом було прийнято рішення накласти на батьків винної особи штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн, та стягнути з них судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Це рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області було оприлюднено 11 лютого.
Дивіться рішення суду за посиланням – http://reyestr.court.gov.ua/Review/79641598
Нагадаємо, грудні минулого року закон щодо протидії булінгу ухвалила Верховна Рада, а в січні цього року документ набрав чинності.







Останні коментарі