Чому вводять другу зміну у школах – коментар Гриневич

Друга зміна у школах – це результат хаотичної забудови великих міст і сфера відповідальності місцевої влади. Про це у спецпроекті програми «Сніданок з 1+1» «Правила школи» заявила очільниця МОН Лілія Гриневич, відповідаючи на запитання «Чому вводять другу зміну?».

«Друга зміна – небажана і неприємна особливість школи, особливо у великих містах і містах-супутниках. Вводиться друга зміна тільки у тому випадку, якщо до школи прийшло за місцем реєстрації дітей значно більше, ніж школа може помістити за санітарними нормами. Як правило, це результат хаотичної забудови у містах, коли місцеві депутати виділяють землю під висотки, але не виділяють під школи і дитячі садки. Саме місцева адміністрація відповідальна за те, що в різних мікрорайонах міста немає достатньо соціальної інфраструктури. Міністерство освіти і науки, на жаль, не впливає на цей процес», – наголосила міністерка.

«Побудова шкільної мережі – повноваження вашого міста, селища чи району, і тому якщо є друга зміна, необхідно звернутися до місцевого самоврядування, місцевої адміністрації з вимогою будувати нові школи або розбудовувати існуючі навчальні заклади і збільшувати в них кількість місць для дітей», – порадила батькам Гриневич.