Виробничі майстерні, спортивні зали, природничі лабораторії та інші об’єкти для учнів тепер можуть створювати місцеві органи влади, а також юридичні і фізичні особи. Нові можливості для розвитку освітньої інфраструктури прописані у положенні «Про міжшкільний ресурсний центр», яке набуло чинності сьогодні, 13 лютого.
Як повідомляє прес-служба МОН, заснувати МРЦ може як місцева влада, так і будь-яка юридична чи фізична особа незалежно від форми власності чи організаційно-правової форми. Між ресурсними центрами та школами будуть укладатися двосторонні цивільно-правові угоди, при цьому школа зможе передавати МРЦ педагогічне навантаження з певних предметів.
«У міжшкільному ресурсному центрі можуть створювати умови для навчання учнів одразу з кількох закладів, проводити як шкільні, так і позашкільні заняття. Йдеться про обладнання стаціонарних та пересувних лабораторій, учнівських теплиць, зимових садів, виробничих майстерень, басейнів, спортивних майданчиків. Такий підхід дає можливості сконцентрувати ресурси та забезпечити кращі умови одразу для великої кількості дітей», – пояснила очільниця МОН Лілія Гриневич.
Наразі в усій Україні подібний досвід має тільки Мала академія наук. На її базі діє лабораторний комплекс природничого напрямку МанЛаб, що допомагає українським учням у наукових та навчальних дослідженнях в дистанційному та очному режимі.

Останні коментарі