Фінансова прозорість шкіл: 3 кроки від МОН

Звітування про надходження коштів, виборність директорів і автономізація шкіл – ось три кроки фінансової прозорості, над реалізацією яких працює Міністерство освіти і науки України. На думку чиновників, ці кроки унеможливлять корупцію та сприятимуть поінформованості батьків щодо діяльності навчальних закладів.

Відповідно до нового закону «Про освіту», кошти, що надходять до шкіл, мають розподілятися прозоро. Це дозволить контролювати шкільні бюджети та дасть змогу батькам впливати на прийняття фінансових рішень, зазначають у прес-службі МОН. Забезпечити фінансову прозорість шкіл у відомстві планують шляхом впровадження трьох кроків.

Крок перший – звітування директорів про надходження та витрати коштів. Згідно з новим законом, на сайті шкіл або їх засновників повинні публікуватися фінансові звіти.

Крок другий – виборність керівників навчальних закладів. Директорів обиратимуть за конкурсом представники громадських організацій, педагогічний колектив та батьки.

Крок третій – автономізація шкіл у межах процесів децентралізації.

«Прийнятий закон «Про освіту» є рамковим. Тож зараз кожен може взяти участь у доопрацюванні закону «Про загальну середню освіту». Долучитися можна у різний спосіб: поділитися досвідом чи спостереженнями на сайті nus.org.ua; приєднатись до робочої групи, яка працює над законом; не нехтувати вже існуючими змінами, а застосовувати їх на практиці», – заявила радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко.