Як розподілятиметься субвенція на НУШ

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, в якій йдеться про розподіл між місцевими бюджетами 1,385 мільярда гривень субвенції на Нову українську школу. Зокрема, 998,7 мільйона планується витратити на оснащення початкових класів, ще 386,5  мільйона – на підвищення кваліфікації вчителів.

Дивіться детальну інфографіку у цьому документі – MON_Kabmin_04-04-2018.

Як повідомляє прес-служба МОН, 40 % від суми 998,7 мільйона буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, ще стільки ж піде на придбання меблів для початкової школи, а решта призначена для закупівлі комп’ютерного та мультимедійного обладнання.

«Ця постанова – це безпрецедентний крок, вперше за всю історію України у початкову школу вкладається така сума грошей. А початкова школа – це та основа, на якій пізніше вибудовується весь подальший розвиток дитини, її сприйняття та ставлення до навчання», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Прийнята постанова передбачає дофінансування з місцевих бюджетів за такими пропорціями:

для міст обласного значення – 70 % (субвенція) на 30 % (кошти місцевого бюджету);

для ОТГ – 90 % на 10 %;

для сільської, гірської та території на лінії зіткнення – 95 % на 5 %.

«Ми розуміємо, що виділених з бюджету грошей не вистачить абсолютно на всі школи в Україні. Тому ми очікуємо, що органи місцевої влади, до повноваження яких безпосередньо належить створення належних умов для навчання, стануть нашими партнерами у створенні нового освітнього простору», – сказала очільниця МОН.