Медична карта дитини для вступу у дитячий садок або школу більше не потрібна. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України № 157 від 26 січня 2018 року, яким скасовується низка форм первинної облікової документації, набрав чинності 13 березня.
Прес-служба МОЗ зазначає, що даний наказ видано, щоб зменшити паперове навантаження на лікарів. Щороку українські медики були змушені заповнювати до мільйона медичних карток дитини – а це документ на 8 сторінок А4. Його заповнювали від руки та зберігали у школах і дитячих садках.
«Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію. З 13 березня для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати», – йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ.
У відомстві додали, що порядок огляду дітей до навчальних закладів також зазнає змін – яких саме, буде повідомлено пізніше. Наразі відомо, що планується привести склад скринінгів для дітей до науково обґрунтованого рівня, а також відкрити можливість проводити огляд сімейним лікарем або педіатром з залученням спеціалістів за умови реальної необхідності.








Останні коментарі