З держбюджету спрямовано субвенцію у розмірі 150 мільйонів гривень на будівництво та ремонт спортивних комплексів при школах. Порядок та умови надання субвенції визначені у постанові уряду № 376 від 17 квітня 2019 року.
Кошти можуть бути витрачені як на створення нових спортивних комплексів, так і на реконструкцію, капітальний ремонт існуючих спортзалів, приміщень для фізкультурно-спортивних занять, плавальних басейнів, стадіонів, стрілецьких тирів, спортивних полів, майданчиків і так далі. Скористатися субвенцією мають право опорні заклади освіти, а також сільські школи, в яких навчається щонайменше сто учнів, і міські школи, де здобуває освіту не менше трьохсот дітей. Кошти можна буде отримати, якщо:
- будівництво буде співфінансуватися з місцевих бюджетів;
- об’єкт є комунальною власністю;
- наявна відповідна земельна ділянка та затверджена проектна документація;
- завершення будівництва комплексів, їх облаштування спортінвентарем, обладнанням та забезпечення подальшої експлуатації здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів або інших джерел;
- спортивні комплекси будуватимуться з дотриманням вимог щодо безперешкодного доступу до них маломобільних груп населення.
«Протягом 30 календарних днів від дня набрання чинності відповідної постанови обласні держадміністрації мають направити до МОН клопотання з пропозиціями об’єктів від районних держадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад, а також Київської міської держадміністрації. Розглядатиме їх спеціально утворена комісія, до складу якої увійдуть представники МОН, Мінмолодьспорту, Мінрегіону, а також члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету», – пояснили у прес-службі МОН.
Упродовж місяця комісія перевірить та оцінить надіслані клопотання, а також підготує пропозиції щодо переліку комплексів, які отримають фінансування.

Останні коментарі