Цього року право першочергового зарахування на бюджет матимуть вступники, які укладуть угоду про відпрацювання в селі. Скористатися цим правом зможуть майбутні лікарі та вчителі, а саме абітурієнти, які оберуть спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» або 22 «Охорона здоров’я». Роз’яснення щодо конкурсу з відбору вступників оприлюднило на своєму сайті Міністерство освіти і науки України.
«Право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років. Ця вся робота проводиться на регіональному рівні: конкурс організовує облдержадміністрації (ОДА) на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою», – пояснив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Місцеві ради, що дають замовлення на лікарів і вчителів, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом мінімум на 3 роки.
Порядок та умови конкурсів будуть визначати обласні державні адміністрації. При цьому учасники відбору мають бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання.
«Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт (1,05). Для вступників на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в Умовах прийому додатково передбачено спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць», – зазначили у МОН.
Закінчивши навчання, випускник зобов’язаний протягом одного місяця прибути до місця відпрацювання. У разі відмови виконувати умови угоди він повинен відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.







Останні коментарі