Закордонні й вітчизняні виші конкурують за українську молодь

З 19 по 21 квітня в «Українському домі» в Києві проходять виставки «Освіта та кар’єра-2018» та «Освіта за кордоном». Свої напрацювання і послуги на заході презентують навчальні заклади з різних країн світу, провідні українські виші, мовні школи та компанії-організатори навчання за кордоном. Представники ГО «Освітній маркер» побували на обох виставках і подивилися, що пропонують українській молоді зарубіжні та вітчизняні навчальні заклади.

Цей міжнародний захід – можливість для старшокласників і студентів України ознайомитися з найактуальнішим асортиментом освітніх послуг, програм і проектів, побудувати чіткі плани на майбутнє, оцінити свої кар’єрні перспективи. На талановиту українську молодь чекають як вітчизняні, так і закордонні виші, зокрема польські, чеські, литовські, французькі, румунські, німецькі. Про зацікавленість зарубіжних країн в притоці амбітних і розумних молодих людей з України свідчить хоча б той факт, що у відкритті виставки «Освіта за кордоном» взяли участь посли деяких держав. Ця зацікавленість є взаємною: найбільші черги вишукалися саме до стендів закордонних навчальних закладів і компаній, що займаються організацією навчання за кордоном.

«Очевидно, що вітчизняні навчальні заклади наразі програють конкуренцію зарубіжним в плані того, що вони можуть запропонувати майбутнім і нинішнім студентам. Виші за кордоном мають цікаві програми обміну, надають можливість навчатися безкоштовно, на виставці є навіть пропозиції для здобувачів середньої освіти. Тож Україні необхідно прискорити реформування освіти, підвищити її якість до рівня європейської, інакше відтік молоді тільки збільшуватиметься і  врешті-решт набуде катастрофічних масштабів», – вважає директор ГО «Освітній маркер» Олександр Ганюшкін.

Необхідність суттєвих змін в освіті розуміють і самі виші, і профільне міністерство та освітні державні установи. Конкретні кроки в цьому напрямку вже робляться – це і підключення українських вищих навчальних закладів до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science, і впровадження електронного ліцензування вишів, і організація конкурсу робіт молодих вчених.

«Чим ми можемо привабити студентів, зупинити їх відтік, то це тільки якістю вищої освіти, яка зростає. Вища освіта, яка спрямована на очікування ринку праці. Сьогодні весь світ, коли говорить про вищу освіту, говорить про необхідність формування загальних компетентностей, готовність до тих викликів, які можуть з’явитися через 3, 5 та 10 років», – констатує директор Інституту модернізації змісту освіти Олег Спірін.

Виставки «Освіта та кар’єра-2018» та «Освіта за кордоном» працюватимуть до сімнадцятої години 21 квітня. Вхід вільний для всіх.