Паперова робота у закладах загальної середньої освіти скоротиться мінімум на 20 % завдяки новій інструкції з діловодства, яка вступила в дію сьогодні, 5 жовтня. На основі цього типового документу кожна школа зможе розробити власну інструкцію та організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей, пояснює прес-служба МОН.
Як зазначено у листі-роз’ясненні, нова інструкція (instruction) є результатом кількамісячної роботи експертів МОН, Офісу дерегуляції, обласних інститутів післядипломної освіти, закладів освіти та громадських організацій. Зокрема, було щонайменше на 20 % скорочено перелік документів, що створюються та зберігаються під час діяльності шкіл.
«Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Відтепер ці документи можуть створюватись лише за рішенням педагогічної ради закладу освіти та мати довільну форму й структуру, що має полегшити щоденну роботу вчителя. Довільну форму передбачено і для календарно-тематичних планів, головною вимогою до яких залишається відповідність навчальній програмі», – пояснюють у МОН.
Також нова інструкція містить вимоги до оформлення документів, що виготовляються за допомогою комп’ютерної техніки, і дозволяє документувати управлінську інформацію лише в електронному вигляді. Щоправда, поки це стосується тільки документів тимчасового зберігання (до 10 років).

Останні коментарі