МОН: зарплати вчителів зростуть на 25 %

З 1 січня цього року заробітна плата українського вчителя в середньому збільшиться на чверть, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України. За розрахунками відомства, це станеться завдяки тому, що зарплати всіх бюджетників зростуть на 10,1%, ще на 10 % підвищиться посадовий оклад вчителів, а гранична надбавка за престижність складатиме від 5 до 30 %.

Відповідні зміни регламентовані законом України та двома постановами Кабміну і вже набули чинності. Зокрема, 10-відсоткове збільшення зарплати бюджетників передбачено законом про державний бюджет на 2018 рік і зумовлено підвищенням прожиткового мінімуму.

Додаткове зростання заробітної плати забезпечено постановою уряду № 22 від 11 січня поточного року. Згідно з документом, на 10 % збільшиться посадовий оклад педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції.

Своєю наступною постановою № 23, ухваленою того ж дня, Кабмін підвищив граничний розмір надбавки вчителям з 20 до 30 %, а мінімальний поріг надбавки збільшив з 1 до 5 %. Документом передбачено, що право на максимальну надбавку мають керівники шкіл, їх заступники-педагоги, вчителі та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти.  Не менше 20 % надбавки отримають педагогічні працівники шкіл, які навчають дітей за стандартами Нової української школи, а також вчителі української мови у школах з навчанням мовами національних меншин.

«Таким чином у середньому заробітна плата вчителя середньої школи з 1 січня 2018 року зросте на 25 %», – резюмують у МОН.