Жителям Криму і Донбасу спрощено реєстрацію на ЗНО

Мешканці Криму та окупованих територій зможуть зареєструватися для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні за спрощеною процедурою. Зокрема, для них передбачена можливість подання документів в електронному вигляді та додатковий період реєстрації – з 3 по 21 травня.

Для участі у ЗНО такі особи мають бути зараховані за будь-якою формою навчання у загальноосвітній заклад на території України. Щоб зареєструватися на тестування, вони, як і всі інші, повинні заповнити на сайті УЦОЯО реєстраційну картку та надіслати її до регіонального центру разом з копією паспорта, двома однаковими фотографіями і копією документа про повну загальну середню освіту або довідкою про здобуття такої впродовж 2018 року. Якщо особа потребує створення особливих умов для проходження ЗНО, то до цього пакету документів слід додати ще й медичний висновок за формою 086-3/о.

Спрощена процедура реєстрації на тестування передбачає, що мешканець Криму або окупованої частини Донбасу може подати скан-копії документів електронним листом на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти.

«Якщо особа не зможе вказати українську адресу для отримання листа, інформація про результати реєстрації надійде на його електронну пошту. В такому випадку сертифікати ЗНО, які учасник мав отримати фізичним листом, зберігатимуться в регіональному центрі. Забрати їх можна буде у зручний час або в пункті проведення ЗНО під час першого тестування», – пояснюється на сайті Міністерства освіти і науки України.

Якщо зареєструватися на ЗНО в основний період не вдасться, це можна буде зробити у  додатковий період – з 3 по 21 травня. Тоді і тестування особа проходитиме під час додаткової сесії ЗНО.