Харківські батьки борються проти поборів у школах і садках

На сайті Харківської міської ради зареєстровано петицію щодо забезпечення фінансування господарських потреб шкіл і дитячих садів з бюджету міста, як це і передбачено законом. В такий спосіб активісти ГО «Благосвіт» сподіваються припинити розповсюджену практику збору «благодійних внесків» з батьків.

Побутову хімію, канцтовари та інші господарські товари має купувати для шкіл і дитячих садків місто, а не мами і тати дітей, які навчаються або виховуються в цих закладах. Автор петиції Катерина Святець, яка очолює ГО «Благосвіт», нагадує, що відповідна норма прописана на законодавчому рівні.

«Батьки Харкова є платниками податків, за рахунок податкових надходжень наповнюється бюджет нашого міста, з якого і мають забезпечуватися господарчі потреби навчальних закладів. Відповідальність за матеріально-технічне забезпечення закладу, відповідно до законодавства, несе його засновник. Батьки не мають двічі платити та забезпечувати за свій рахунок господарчі потреби комунальних державних закладів міста», – йдеться у петиції.

Якщо документ збере 5 тисяч підписів, міська рада буде зобов’язана його розглянути. Наразі петицію підтримало майже півтори тисячі людей. Збір підписів триватиме ще 47 днів.

Катерина Святець розповідає, що два роки тому разом з іншими батьками подавала іншу петицію – про заборону збору готівки у харківських школах і садках. Тоді петиція набрала достатню кількість підписів і міська рада її розглянула. Втім, замість якихось активних дій міськрада прийняла рішення розвісити по навчальних закладах пам’ятку про заборону збору готівки.

«Зараз ми вирішили зайти з іншого боку – зрозуміти, чому люди здають (гроші – ред.). З’ясувалося, що більша частина батьків здає, тому що впевнена, що за бюджетний рахунок отримати мило чи туалетний папір для дітей нереально, з цього і народилася петиція», – пояснює автор документу.

Катерина Святець та інші активісти сподіваються, що якщо цю петицію буде задоволено, то збір коштів з батьків поступово припиниться.