Розроблено положення про експертизу підручників

Як проводитиметься експертиза шкільних підручників на паперовій основі та за якими критеріями – про це йдеться у проектах відповідних документів, оприлюднених на сайті МОН для громадського обговорення.

Обидва документи розробив Навчально-методичний центр з питань якості освіти. Саме ця державна установа з 2019 року буде проводити експертизу підручників на паперовій основі. Зокрема, фахівці Центру готуватимуть висновки для МОН щодо надання підручникам рекомендацій для їхнього використання у школах.

Пропозиції та зауваження до проекту «Положення про експертизу підручників на паперових носіях» (1polozhennya1polozhennya) і проекту «Критеріїв експертизи шкільних підручників» (1-kriterii) приймаються до 10 липня на електронну адресу info@ak.gov.ua.

«Ухвалення цих документів означатиме початок ґрунтовних реформ у системі підручникотворення, а саме: розмежування між двома інституціями функцій експертизи та видання і логістики підручників; організація і проведення експертизи на принципово нових засадах, що має стати гарантією забезпечення закладів освіти якісними підручниками», – зазначають у МОН.

Нагадаємо, раніше було винесено на громадське обговорення попередній варіант критеріїв експертизи шкільних підручників.