МОН: випускники самі мають вирахувати середній бал атестата

Тепер середній бал атестата розраховуватимуть не школи, а самі випускники, які планують вступати до закладів вищої освіти. Внесення відповідного запису в додаток до атестата не передбачено в затверджених КМУ зразках документів про повну загальну середню освіту, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Детальні роз’яснення відомство надає у своєму листі № 1/9-399 від 20 червня (5b2a5800a3cc3421833367).

«Розрахунок середнього бала документа про повну загальну середню освіту здійснюється вступниками до закладів вищої освіти самостійно при подачі заяв (у паперовому та електронному вигляді) та перевіряється приймальними комісіями закладів вищої освіти», – зазначено у листі.

У МОН пояснили, що середній бал додатка до атестата обчислюється за 12-бальною шкалою і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). При цьому результат округлюється до десятих частин бала, а предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

Випускник повинен сам ввести середній бал в особистому електронному кабінеті. У разі виявлення помилки він зможе виправити дані самостійно до подання першої заяви.

«Якщо в додатку до атестата все ж зазначений середній бал, то обов’язково потрібно перевірити, чи за правильною методикою він розрахований. Якщо за неправильною, то вступнику потрібно самостійно розрахувати бал за правильною методикою і вказувати його під час подання заяв. При цьому атестат з неправильно розрахованим середнім балом є дійсним», – наголошують у МОН.