Набрав чинності новий закон «Про освіту»

28 вересня став чинним закон України «Про освіту» – його опубліковано у парламентській газеті «Голос України». Верховна Рада прийняла документ 5 вересня, а 25-го його підписав голова держави.

Закон передбачає суттєве реформування освітньої сфери, починаючи зі зміни термінології та закінчуючи впровадженням нової системи мотивації вчителів. Акценти зміщено у бік так званого компетентнісного навчання, при якому діти після закінчення школи мають володіти певними вміннями та практичними знаннями.

Згідно з новим законом, одним з пріоритетів освітньої сфери є забезпечення доступу до освіти особам з особливими освітніми потребами. Зокрема, у школах мають бути  створені умови для інклюзивного навчання.

Задля підвищення мотивації та кваліфікації вчителів вводиться система добровільної зовнішньої незалежної сертифікації, за результатами якої їм нараховуватиметься надбавка до зарплатні. При цьому педагоги можуть самі вирішувати, де і в який спосіб підвищувати свою кваліфікацію.

В той же час скасовується атестація шкіл, а самі вони отримують широкі можливості для автономізації. При цьому заклади мають вести свою діяльність на засадах прозорості та інформаційної відкритості.

Ще одна новація – Державна інспекція навчальних закладів реорганізується у новий орган – Державну службу якості освіти.