PISA в Україні: основний етап завершено

В Україні відбувся основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA, який тривав з 16 квітня по 30 травня. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, участь у тестування взяло понад 6 тисяч 15-річних підлітків, які навчаються у школах, ліцеях, гімназіях, коледжах, професійно-технічних закладах.

Фінальну вибірку закладів освіти, які були залучені до дослідження, сформувала американська компанія WESTAT – міжнародний партнер PISA. Усього було відібрано 6334 учні/студенти, з яких понад 90 % взяли участь у тестуванні. Оскільки провідною галуззю циклу 2018 року стала читацька грамотність, усі учасники виконували тестові завдання, що стосувалися текстів (художніх, інформаційних, пізнавальних). Крім того, одна частина учасників відповідала на завдання, спрямовані на оцінювання математичної грамотності, а інша – природничо-наукової грамотності.

«Бліц-опитування, проведене спостерігачами, які перебували на пунктах тестування, свідчить, що учасників зацікавили тестові завдання PISA, зокрема учні/студенти відзначали оригінальність текстів і ситуацій, щодо яких пропонувалися завдання з різних галузей у тестових зошитах. Разом із тим учасники наголошували, що зміст окремих стимулів та завдань для них був складним, через те, що в закладі освіти вони не стикалися з подібним навчальним матеріалом», – зазначають в УЦОЯО.

Після тестування учні та керівники закладів, в яких проводилося дослідження, були проанкетовані. Інформація з анкет допоможе простежити зв’язок між тим, як підлітки виконують завдання PISA, і різними чинниками, що можуть упливати на навчальну успішність. А це, в свою чергу, сприятиме вдосконаленню освітніх практик.

Результати проведення PISA-2018 в Україні буде оприлюднено у грудні 2019 року.