ДСЯО схвалила 8 авторських програм

Викладання за нетиповими освітніми програмами таки буде – Державна служба якості освіти дозволила їх використання у наступному навчальному році. Мова йде про вісім програм, але яких саме – наразі невідомо, повідомляє портал «Нова українська школа».   

«Служба (ДСЯО – ред.) вирішила, що 8 нетипових програм відповідають новому Держстандарту початкової освіти», – зазначається у повідомленні.

Це означає, що окрім класів НУШ, школи також зможуть набирати першачків у класи, які навчатимуться за альтернативними освітніми програмами. Раніше це було під питанням, оскільки Колегія МОН не рекомендувала такі програми до використання у державних і комунальних закладах загальної освіти. Основним зауваженням було те, що подібні програми передбачають використання спеціальних зошитів, які батьки мають купувати за власний кошт –  а це суперечить новому Держстандарту початкової освіти.

Потім Міністерство освіти і науки надало роз’яснення, відповідно до якого авторські програми не потребують затвердження МОН. Натомість необхідно, щоб Державна служба якості освіти підтвердила їх відповідність новому стандарту.

Які саме нетипові програми схвалила ДСЯО, стане відомо, коли на сайті МОН буде оприлюднено відповідний офіційний лист.