ЗНО для вчителів – новація від МОН

З наступного навчального року Міністерство освіти і науки України має намір розпочати впровадження сертифікації вчителів у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Про це в інтерв’ю агентству УНІАН заявила очільниця МОН Лілія Гриневич.

За словами міністра, деякий час атестація та сертифікація існуватимуть паралельно, але орієнтовно у 2019-2020 роках вчителі стануть проходити ЗНО. Спочатку це буде добровільно.

«Якщо вчитель проходить цю сертифікацію, то він отримує двадцятивідсоткову надбавку – раз, а, по-друге, на нього лягає зобов’язання ділитися своїм професійним досвідом з іншими вчителями. Таким чином ми хочемо виявити найкращих учителів, які повинні бути носіями практик НУШ. Сертифікація буде включати ЗНО (як тест у вигляді зовнішнього оцінювання, який матиме декілька компонентів: по предмету, який викладає вчитель, компонент по методиках викладання і компонент по віковій психології дітей – як працювати з дітьми, як давати раду з різними проявами поведінки дітей)», – пояснила Гриневич.

ЗНО для вчителів проводитиме Український центр оцінювання якості освіти, а Державна служба якості освіти здійснюватиме моніторинг роботи педагогів за певними критеріями. Така  сертифікація буде автоматично зараховуватись як атестація. В подальшому сертифікація повністю замінить собою атестацію – але це станеться за кілька років, коли механізм буде добре відпрацьований, наголосила очільниця МОН.