Для перших класів розробили нову модель оцінювання

Замість табеля – свідоцтво досягнень. Міністерство освіти і науки України розробило нову модель оцінювання в перших класах, яка дозволяє оцінити поступ кожного учня у процесі навчання. Передбачається, що вчитель фіксуватиме у свідоцтві досягнень те, наскільки активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими. Зі зразком документу можна ознайомитися тут – tabel_new.

Наразі свідоцтво досягнень проходить апробацію. Для цього документ було надіслано в школи, які пілотують новий стандарт початкової освіти. За результатами оцінювання в цих класах і зворотного зв’язку від учителів МОН внесе корективи і надасть нову форму оцінювання всім першим класам для 2018/2019 навчального року.

«Ми також виставили зразок свідоцтва на сайті МОН, щоб отримати зворотний зв’язок, доопрацювати документ, розширити методичні рекомендації і дати всім українським школам до 1 вересня, щоб оцінювання в Новій українській школі справді відбувалося по-новому», – зазначила очільниця відомства Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що у Новій українській школі хочуть відмовитися від слова «табель».

«Бо значення слова табель – це відомість або список. А школа має надавати учневі і батькам розгорнуту характеристику про досягнення дитини – так, як наведено в зразку свідоцтва для першого класу», – пояснила міністр.