Коли закон виконується поспіхом, страждають діти

Зволікання з затвердженням нового порядку зарахування учнів до 1 класу зіграло з майбутніми першачками та їх батьками злий жарт. За два тижні до закінчення прийому документів до шкіл органи місцевого самоврядування перерозподілили територію обслуговування між навчальними закладами – принаймні, так сталося у Шевченківському районі Харкова. В результаті діти, які мали першочергове право на зарахування до однієї школи, були закріплені за іншим навчальним закладом. І батьки дізналися про це за тиждень до того, коли спливає термін подання документів на зарахування.

Про це ГО «Освітній Маркер» розповіла мама майбутнього першачка, яка попросила не називати її ім’я. За словами жінки, вона дізналася про перерозподіл території обслуговування між школами, коли принесла медичну довідку до закладу, за яким була закріплена її дитина. Несподівано  з’ясувалося, що тепер майбутнього першачка має прийняти інша школа.

«Я була просто шокована, тому що ми вже познайомилися з вчителями, між ними та дитиною було встановлено контакт. Дитина була налаштована на те, що піде до цієї школи, а тепер треба починати все з початку. Навчальний рік завершується, можливості познайомитися з новими вчителями вже немає, тому я дуже хвилююся – а раптом вони не порозуміються?», – каже харків’янка.

Жінка вже написала заяву про зарахування дитини в перший клас до школи, за якою віднині закріплено їх будинок. У закладі документи прийняли без жодних зволікань, але зазначили, що також шоковані раптовими змінами. Це школа з поглибленим вивченням англійської мови, і донедавна вона взагалі не мала території обслуговування та приймала дітей за результатами конкурсного відбору. Після затвердження нового порядку зарахування учнів за закладом було закріплено територію обслуговування. Діти, які на ній мешкають, повинні бути прийняті до цієї школи без жодних конкурсів. Однак є одне «але»: протягом навчального року до закладу на підготовчі курси ходило кілька десятків дошкільнят, більшість з яких успішно пройшли конкурсний відбір – адміністрація школи навіть привітала їх з зарахуванням до 1 класу. Тепер батьки тих з них, хто проживає не на території обслуговування школи, будуть змушені терміново подавати документи до іншого закладу.

«Я вважаю цілком справедливим новий порядок зарахування – відсутність конкурсів до 1 класу, можливість піти до найближчої школи. Але, можливо, треба було зробити якийсь перехідний період, підготувати батьків і самі заклади до цих змін. Бо не можна змінювати правила посеред гри, не можна змушувати дітей бігати зі школи до школи», – зазначає мама майбутнього першачка.

Нагадаємо, документи для зарахування до 1 класу приймаються до 31 травня.