Розроблено положення про конкурсний відбір е-підручників

Міністерство освіти і науки України винесло на громадське обговорення проект Положення про конкурсний відбір проектів електронних підручників для закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО). Зауваження та пропозиції до документу приймаються до 4 червня на електронну адресу: o.kitaytsev@gmail.com.

Положення визначає порядок проведення конкурсного відбору е-підручників з предметів освітніх галузей типових освітніх і навчальних програм. Планується, що конкурс проводитиметься окремо для кожного класу школи.

Документ передбачає створення трьох комісій – з прийому конкурсних матеріалів, безпосередньо конкурсної та апеляційної. У положенні прописані вимоги до складу кожної з них.

Також документ містить перелік конкурсних матеріалів, які мають бути подані для відбору.

«Безпосередній вибір е-підручників здійснюють педагогічні працівники ЗЗСО. Вибрані е-підручники схвалюються на засіданні педагогічної ради ЗЗСО, протокол якого підписують члени педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір е-підручників. Протокол педагогічної ради протягом двох робочих днів оприлюднюється на веб-сайті ЗЗСО», – йдеться у положенні.

Кожен заклад повинен передати результати вибору в паперовому та електронному вигляді (excel-формат) до Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО), а той – до конкурсної комісії. Комісія, в свою чергу, аналізує вибір шкіл та надає пропозиції щодо формування переліку е-підручників, придбання яких може фінансуватися за кошти державного бюджету. Після цього узагальнені результати знов передаються до ІМЗО та протягом двох робочих днів оприлюднюються на офіційному сайті інституту, а також на сайті МОН. У учасників конкурсу є п’ять днів на подання апеляції.

Далі перелік е-підручників, придбання яких може фінансуватись за кошти держбюджету, розглядає колегія МОН у строк не більше тридцяти календарних днів. Саме рішення міністерської колегії є підставою для прийняття наказів МОН про придбання електронних підручників для шкіл.

З повною версією проекту положення можна ознайомитися тут – 14052018-polozhennya-pro-konkurs-e-pidruchnik.