Змінилися умови ліцензування освітньої діяльності

Уряд затвердив зміни до постанови Кабміну від 30 грудня 2015 р. № 1187 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти». Нові умови ліцензування стосуються передусім сфери дошкільної, фахової передвищої та післядипломної освіти, а також підготовки іноземних студентів.

У документі, зокрема, передбачені вимоги для створення дошкільного приватного закладу фізичними особами-підприємцями – раніше таку можливість мали лише юридичні особи. Як зазначає прес-служба МОН, це дозволить покращити ситуацію з нестачею місць в дитсадках. Крім того, у сфері дошкільної освіти знято вимогу щодо ліцензованого обсягу.

В той же час запроваджується ліцензування освітньої діяльності післядипломної освіти у сферах вищої і фахової передвищої освіти. Мова йде про інтернатуру, курси підвищення кваліфікації, підготовку молодших спеціалістів і т. д.

«Тепер закладам для отримання ліцензії не потрібно подавати документи, які відносяться до сфери акредитації освітніх програм (освітня програма, навчальний план), замість цього подається концепція освітньої діяльності за відповідною спеціальністю на заявленому рівні. Відсутня вимога щодо подання копій документів про відповідність приміщень санітарним нормам та вимогам правил пожежної безпеки», – повідомляють у МОН.

Затверджені зміни посилюють вимоги до закладів освіти, що здійснюють підготовку іноземних студентів. Задля роботи з іноземцями заклад повинен мати відповідний структурний підрозділ, який оформлятиме запрошення на навчання та забезпечуватиме законність перебування іноземних студентів в Україні. Інша обов’язкова умова – наявність житлових приміщень, придатних для проживання іноземних громадян.

«Ще одна важлива зміна – для отримання ліцензії з правом навчання іноземних громадян один з членів  проектної групи має володіти англійською мовою на рівні В2 за Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти або кваліфікаційні документи (диплом про вищу освіту, науковий ступінь), пов’язані з використанням цієї мови», – уточнив директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН  Андрій Шевцов.

Нові ліцензійні умови набувають чинності після опублікування, однак у деяких випадках передбачено перехідний період.