Конкурс до спеціалізованих шкіл буде з 5 класу

Новий порядок зарахування учнів забороняє проведення конкурсів при прийомі до початкової школи – це правило рівною мірою стосується гімназій, ліцеїв і шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів. В той же час зарахування до 5 класів таких закладів відбуватиметься шляхом конкурсного відбору.

Таке роз’яснення дає Міністерство освіти і науки України, відповідаючи на найпоширеніші питання щодо нового порядку зарахування учнів. Зокрема, мова йде про те, чи зможе дитина, закінчивши початкову школу за місцем проживання, продовжити навчання у школі з поглибленим вивченням окремого предмету на іншій території.

«Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу ІІ Порядку зарахування до 5 класу дітей, які у 2018 і наступних роках були зараховані до 1 класу закладів освіти з поглибленим вивченням окремих предметів та профільним навчанням, відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 цього розділу. З 2022 року до 5 класу до закладів освіти, які забезпечують поглиблене вивчення окремих предметів та профільне навчання, усі діти будуть зараховуватися на конкурсних засадах», – наголошують у МОН.