Україна та Болгарія  порозумілися щодо мовної статті закону «Про освіту»

Між Україною та Болгарією підписано Декларацію про імплементацію мовної статті нового закону «Про освіту» та гарантування прав болгарської меншини вивчати рідну мову і навчатися нею. Свої підписи під документом 26 квітня поставили міністри освіти країн Лілія Гриневич та Красімір Валчев, повідомляє прес-служба українського МОН.

«Закон «Про освіту» гарантує, що українські діти, які належать  до національних меншин, отримають достатній рівень як рідної, так і державної мови для реалізації їхніх конституційних прав. Ми пропонуємо поступово впроваджувати більше предметів державною мовою з 5-го класу. Кількість предметів, які вивчаються українською, буде поступово збільшуватись клас за класом, щоб в 11-му досягти пропорції 60 % предметів українською та 40 % предметів мовою меншини», – пояснила Лілія Гриневич.

Згідно з підписаною декларацією, поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною. Також документ передбачає, що Україна та Болгарія працюватимуть над новим Протоколом про співробітництво і обмін між Міністерствами освіти і науки обох країн на 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 та 2022/2023 навчальні роки.