МОЗ: медогляд для вступу в садок проходити не треба

Міністерство охорони здоров’я надало нове роз’яснення щодо того, яка медична довідка необхідна при вступі дитини до дитячого садочка. Тепер у МОЗ кажуть, що проходити профілактичний медогляд не треба – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря про те, що малюк здоровий.

Про це йдеться у роз’яснювальному листі (mon-25-04-18), який МОЗ надіслало Міністерству освіти і науки 25 квітня.

Раніше у МОЗ заявляли, що для зарахування дитини до садка необхідно надати довідку форми № 086-1/о – «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язково медичного профілактичного огляду». Однак у новому роз’ясненні мова йде вже про довідку від педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров’я, в якому спостерігається дитина. У цій довідці мають бути  вказані її особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання), а також інформація про стан здоров’я і можливість відвідування дошкільного закладу.

«Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру», – пояснюють у МОЗ.

Отже, для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о. Втім, у садочку мають право запросити довідку про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о.