Змінено порядок присвоєння вчених звань

25 квітня уряд прийняв постанову про внесення змін до Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам. Нова версія документу передбачає посилення відповідальності за порушення академічної доброчесності, а також спрощення доступу до науково-педагогічної діяльності інвалідам І групи, повідомляє прес-служба МОН.

Тепер за порушення академічної доброчесності не лише відмовлятимуть у присвоєнні вченого  звання, а й позбавлятимуть його.

«В порядку відтепер прописано, що в разі виявлення МОН порушення вимог законодавства з питань присвоєння вчених звань, зокрема за порушення академічної доброчесності, особа, якій присвоєно вчене звання, може бути позбавлена такого звання шляхом затвердження атестаційною колегією МОН рішення вченої ради про позбавлення вченого звання в установленому МОН порядку», – розповів заступник міністра освіти Юрій Рашкевич.

Завдяки внесеним змінам пом’якшено вимоги для отримання вчених звань особами з інвалідністю І групи. Крім того, урівняні можливості діячів культури та мистецтв в отриманні звання доцента.

«У попередній редакції порядку вчене звання доцента присвоювалось діячам культури та мистецтв, які мають суспільне визнання, в результаті чого отримали почесне звання «Народний артист України», «Народний художник України», «Народний архітектор України», «Заслужений діяч мистецтв України». Тепер цей список розширено званнями «Заслужений артист України», «Заслужений художник України», «Заслужений архітектор України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений майстер народної творчості України», – пояснив чиновник.

Решта змін до порядку носить технічний характер і має на меті приведення документа у відповідність до нового законодавства.