Нік Вуйчич допоможе боротися з булінгом у школах України

Всесвітньо відомий мотиваційний оратор Нік Вуйчич співпрацюватиме з Міністерством освіти і науки України щодо розробки матеріалів для вчителів для протидії цькуванню у школах. Відповідні домовленості було досягнуто 29 березня, повідомляє прес-служба МОН.

«Для нас надзвичайно важливо, щоб ми розпочали розбудовувати в Україні безпечну школу з різних аспектів. І безпечною вона має бути не лише з точки зору фізичної безпеки, а й моральної також. Це необхідно, адже зараз в Україні поширюється інклюзивна освіта. Діти, спроможні нормально навчатися, але ізольовані в інтернатних закладах, мають ходити в школу поруч зі своїми однолітками. Цей крок не лише допоможе дітям з особливими освітніми потребами краще соціалізуватися, а й навчити усіх дітей гармонійно співіснувати», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Свого часу Нік Вуйчич став першою дитиною з особливими освітніми потребами в Австралії, яка почала навчатися у звичайній школі. Не маючи від народження рук і ніг, Нік як ніхто знає, що таке булінг, якими жорстокими можуть бути діти. Австралієць пообіцяв поділитися з українськими вчителями своїми напрацюваннями з цієї теми.

«Коли я був у школі, це було важко, бо багато людей витріщалися на мене, цькувати мене. Але я навчився жити своїм життям. І для запобігання цькуванню може допомогти або не допомогти, якщо звернутися до батьків, може допомогти або не допомогти, якщо звернутися до вчителів. Але, з мого досвіду, якщо розповісти наступному поколінню про цінність кожної людини, дати йому це усвідомлення – це завжди ефективно», – запевнив Нік Вуйчич.