Закупівля аудіотехніки для ЗНО: на чиї кошти?

Український центр оцінювання якості освіти надав пояснення щодо того, на які кошти має закуповуватися  звуковідтворювальна техніка для проведення незалежного тестування з іноземних мов. Нагадаємо, цього року такі тести вперше міститимуть частину «Аудіювання», яка передбачає наявність пристроїв для програвання аудіо-компакт-дисків в аудиторіях, де буде проводитися ЗНО.

За даними УЦОЯО, наразі поширюється інформація про те, що закупівля техніки здійснюватиметься за кошти місцевих бюджетів. У Центрі зазначають, що це не відповідає дійсності.

«Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України з державного бюджету виділено кошти на зміцнення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, у тому числі й на придбання пристроїв для програвання компакт-дисків із звуковим записом, що сприятиме створенню належних умов для підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов. Голови обласних та Київської міської державних адміністрацій отримали доручення розподілити ці кошти між обласним (міським) бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад. Закуплена звуковідтворювальна техніка залишиться в закладах освіти», – йдеться у повідомленні УЦОЯО.

Також у Центрі нагадали, що основним джерелом фінансування підготовки та проведення ЗНО є  державний бюджет, а органи місцевої влади мають на безоплатній основі надати приміщення й обладнання закладів освіти для проведення тестувань.