Як виглядатимуть класи НУШ? Рекомендації МОН

Неяскраві світлі кольори, одномісні столи і парти, заокруглені кути та матові поверхні. Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації щодо того, як має бути організований освітній простір Нової української школи. Відповідні рекомендації затверджені наказом МОН № 283 від 23 березня (Наказ 283 від 23.03.2018).

У документі зазначено, що у НУШ зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі, тому крім класичних мають використовуватися новітні варіанти організації навчального простору в класі. Наприклад, мобільні робочі місця. У навчальному кабінеті мають бути різні осередки – для гри, відпочинку, художньо-творчої діяльності, тематичні, навчально-пізнавальні, а також куточок живої природи і класна бібліотечка.

Що стосується меблів, зокрема парт і стільців, то вони мають бути одномісними – і мінімум двох ростових груп. Стілець повинен мати вагу не більше 4 кг, а стіл або парта – не більше 10 кг. Меблі мають бути ергономічними, безпечними, з привабливим і сучасним дизайном.

«Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і було місце для зберігання особистих речей», – йдеться в наказі.