В Україні створять 500 інклюзивних центрів

До 1 вересня цього року по всій країні планується відкрити півтисячі інклюзивно-ресурсних центрів, які обслуговуватимуть дітей з особливими освітніми потребами.

Як повідомляє портал «Нова українська школа», про це в інтерв’ю «Громадському» заявила очільниця директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти та науки Лариса Самсонова.

«В цьому році ми плануємо створити близько 500 центрів до 1 вересня. Зараз є тільки 50 – попереду великий шмат роботи. Але громади трудяться, вже є близько 200 рішень про створення нових центрів», – повідомила чиновниця.

Усього в Україні планується відкрити близько 800 інклюзивно-ресурсних центрів. Передбачається, що у сільській місцевості один ІРЦ буде на 7 тисяч населення, у місті – на 12 тисяч. Мінімум два фахівці від кожного такого центру мають пройти спеціальне навчання, щоб проводити тестування дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, спеціалісти визначатимуть, які заняття або яке обладнання потрібне конкретній дитині. Планується, що на навчання фахівців і на закупівлю самих тестів буде витрачено 100 мільйонів гривень.

«Думаємо, щоб ми не навчили спеціалістів, а вони потім не пішли працювати приватно. Тобто ми розробляємо механізм, щоб люди, які пройшли навчання, як мінімум відпрацювали витрачені на них державою гроші», – пояснила Лариса Самсонова.

Нагадаємо, наразі МОН винесло на громадське обговорення перелік вимог до оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів.