Для вишів розроблять антикорупційні програми

Національне агентство з питань запобігання корупції та Міністерство освіти і науки України поглиблять співпрацю щодо боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах. Зокрема, вони разом будуть розробляти та реалізовувати відповідні програми у вишах, повідомляє прес-служба МОН.

Меморандум про співпрацю сьогодні, 26 березня, підписали міністр освіти Лілія Гриневич та очільниця НАЗК Наталія Корчак. Згідно з документом, відомства будуть спільно працювати над створенням і поширенням у вишах роз’яснень щодо запобігання корупції, а також проводити відповідні виховні, освітні, наукові заходи.

«Зараз ми відчуваємо необхідність у певній, навіть просвітницький, кампанії, яка допомогла б усім учасникам освітнього процесу в університетах розуміти вимоги, які ставить перед ними антикорупційне законодавство. І це не стільки питання розуміння вимог законодавства, скільки захисту своїх прав загалом», – пояснила Лілія Гриневич.

За словами керівниці НАЗК, додаткового роз’яснення, зокрема, потребує питання конфлікту інтересів, приватного інтересу тощо.