МОН визначило пріоритети у сфері інновацій

Міністерство освіти і науки України визначило для себе пріоритетні завдання на найближчі 2 роки, що допоможуть вдосконалити інноваційну сферу. Про це під час парламентських слухань на тему «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку» заявила очільниця МОН Лілія Гриневич.

За інформацією прес-служби відомства, в останні роки Україна займає кращі позиції у рейтингу за Глобальним індексом інновацій (Global Innovation Index). Зокрема, минулого року наша країна показала найвищий результат за останні сім років – 50 місце. У групі за рівнем доходів нижче середнього Україна посіла другу сходинку.

«Саме активізація інноваційної діяльності визначена експертами та різноманітними рейтингами як місце, в якому сконцентрований найбільший потенціал, що є в Україні для збільшення її конкурентоспроможності та економічного росту. Саме від цього залежить наш вихід з групи країн з сировинною економікою до групи країн-експортерів високотехнологічного обладнання та новітніх технологій», – наголошує Лілія Гриневич.

Міністерство освіти і науки України вже визначилося з пріоритетними завданнями на найближчі два роки, що допоможуть вдосконалити інноваційну сферу. Це, зокрема:

  • створення Стратегії інноваційного розвитку України;
  • реформа законодавства щодо державної підтримки інновацій;
  • створення Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору;
  • реформа економічних відносин в системі вищої освіти;
  • впровадження базового фінансування наукової діяльності університетів за результатами їх державної атестації;
  • стимулювання вишів і наукових установ до трансферу розроблених ними технологій;
  • державна підтримка міжнародного інноваційного співробітництва в рамках Міжнародної європейської інноваційної науково-технічної програми «EUREKA».

Лілія Гриневич також нагадала, що вже створено Раду з розвитку інновацій і що держава виділила 50 млн грн для роботи фонду розвитку інновацій. Крім того, 100 млн грн спрямовано на поповнення статутного капіталу Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. І ще 300 млн грн передбачено на державну підтримку технологічних інновацій для розвитку промисловості.