Вчителям: стартувала реєстрація на EdCamp Ukraine

20 березня розпочалася реєстрація на Четверту національну (не)конференцію EdCamp Ukraine 2018 – захід, який організатори позиціонують як подію року для вчительства України. Подати заявку на участь можна до 20 квітня, передбачається конкурсний відбір.

(Не)конференція відбудеться 2-3 липня у Харкові в культурному центрі «Бейт Дан» (вул. Тобольська, 46). На учасників заходу чекає понад 50 експертних  і  учительських  сесій, а також виступ міністра освіти і науки Лілії Гриневич, яка розповість освітянам про хід реформи Нової української школи. Окрім неї, на (не)конференцію запрошені експерти з США, Великої Британії, Фінляндії та Естонії. Центральна тема цьогорічного заходу – навчання, збудоване на цінностях.

«Ми в EdCamp Ukraine упевнені, що наші професійні якості визначаються рисами особистісними, а ті, своєю чергою, спираються на вибір життєвих принципів кожною і кожним з нас. Закликаємо відмовитися від усього токсичного і обрати екологічне – мислення, взаємини, викладання і зрештою – життя. Неможливо навчити інших тому, чим ми самі не володіємо», – вважають організатори заходу.

Крім традиційних  інтерактивних  елементів для учасників  EdCamp Ukraine-2018 підготовано  нові родзинки  програми – соціальний експеримент  «Коло  освітянської  взаємодопомоги»,  арт-лабіринт  освітянських  мрій, встановлення вчительством рекорду на найбільшій площі України.

Кількість місць на EdCamp Ukraine-2018 обмежена – захід розрахований на 800 учасників і учасниць. На (не)конференцію запрошуються як молоді спеціалісти, так і старожили шкільної освіти. Організатори очікують на гарячий конкурс – минулого року на одне місце претендували 4 особи. Щоб стати учасником заходу, необхідно до 20 квітня заповнити реєстраційну форму та пройти відбіркове інтерв’ю.

Довідка. Ініціатива  EdCamp  народилася  в  2010  році  в  США.  Американські  вчителі  і  вчительки вирішили   створити   альтернативний   державному   спосіб   підвищення   кваліфікації та професійного розвитку педагогів. З тих пір рух EdCamp поширився у 32 країнах, однією з перших країн, яка приєдналася до американської ініціативи, стала Україна. Сьогодні EdСamp  Ukraine  є  найбільшим  незалежним  освітянським  рухом  у  країні. Однією з ключових подій руху є щорічна загальнонаціональна (не)конференція EdCamp Ukraine,  яка  відбудеться  вже  вчетверте.  Щомісяця  регіональні  (не)конференції  (міні-едкемпи)  проходять  в  різних  закладах  освіти  по  всій  Україні, з  моменту  створення спільноти у 2015 році у регіонах відбулося 82 події для місцевих громад.