МОН: кошти на науку отримають не всі виші

Рішення про базове фінансування наукової діяльності в університетах буде прийматися за результатами їхньої атестації. Кошти отримають ті виші, які матимуть найвищі показники, заявив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

За інформацією прес-служби МОН, у відомстві розраховують, що основні документи для атестації наукової діяльності університетів уряд затвердить до 19 травня. Восени 2018-го має початися власне атестація, за результатами якої у 2019 році кращі університети отримають базове фінансування на науку.

«Один з ключових елементів реформи науки в Україні, що буде реалізований цього року, – атестація наукової діяльності вишів. За її підсумками прийматиметься рішення про базове фінансування наукової діяльності в університетах. Очевидно, що його отримають не всі, а тільки ті, які матимуть найвищі показники в атестації. Більше того, виш атестацію проходитиме не в цілому, а за окремими напрямами наукової діяльності. Наразі їх визначено 7», – розповів Дмитро Чеберкус.

За кожним напрямом буде сформовано експертну групу та визначено університети, які претендуватимуть на базове фінансування. Оцінювання наукової діяльності відбуватиметься за такими показниками, як публікаційна активність вчених, участь в заснуванні наукових видань, обсяг залучених для наукової діяльності коштів і так далі. Передбачається, що базове фінансування виші будуть витрачати на модернізацію лабораторного фонду, проведення власних досліджень, виплату зарплати технічному персоналу.