Фінляндія допоможе реформувати українські школи

Фінляндія надасть Україні експертну та фінансову допомогу у межах впровадження реформи «Нова українська школа». Зокрема, йдеться про підвищення кваліфікації вітчизняних вчителів і покращення освітнього середовища у школах – на це планується витратити близько 6 мільйонів євро.

Як повідомляє прес-служба МОН, умови співпраці прописані в проекті Угоди між урядами України та Фінляндії «Про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи». Документ був затверджений Кабміном на засіданні 28 лютого.

«Передбачений угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку реформи саме у сфері, де Фінляндія є найбільш сильна, зокрема, йдеться про навчання педагогів. Наші вчителі потребують нових інструментів для спілкування та навчання сучасних дітей», – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Повноваження щодо підписання цієї угоди Кабмін делегував очільниці МОН. Після підписання документ має бути ратифікований Верховною Радою.

Нагадаємо, Фінляндія вважається одним із світових лідерів якості середньої освіти.