Вийшов посібник «PISA: математична грамотність»

Як виглядають завдання PISA з математики і які методи оцінювання використовуються в рамках цього дослідження? Відповіді на ці питання містить посібник «PISA: математична грамотність» (Math_PISA_Framework), розроблений Українським центром оцінювання якості освіти та оприлюднений на офіційному сайті програми PISA в Україні – pisa.testportal.gov.ua.

Посібник розрахований на широке коло читачів – він буде корисний як вчителям, авторам підручників з математики, методистам, так і студентам, учням і їх батькам. У виданні описані основні теоретичні та методологічні принципи оцінювання математичної грамотності 15-річних осіб, а також наведені приклади завдань з математики, що використовувалися під час дослідження PISA у попередні роки.

«Метою програми PISA з оцінювання математичної грамотності є розробка індикаторів, які показують, наскільки ефективно країни готують своїх учнів/студентів до використання математики в кожному аспекті їхнього особистого, суспільного та професійного життя як частин їхнього творчого, активного й свідомого буття як громадян. Для досягнення цієї мети PISA розробила визначення математичної грамотності та структуру тестування, яке відображає важливі елементи цього визначення», – зазначають автори посібника.

У виданні також є завдання, що можуть бути використані вчителями в шкільній практиці.

Нагадаємо, цього року Україна вперше візьме участь у міжнародному порівняльному дослідженні PISA (Програма міжнародного оцінювання учнів), яке проводиться кожні три роки у десятках країн світу. За інформацією прес-служби УЦОЯО,  основний етап PISA-2018 буде проведено в Україні з 15 квітня по 30 травня. В цьому етапі візьмуть участь орієнтовно 6 500 учасників із 273 закладів освіти. Від кожного закладу до вибірки учасників увійдуть від 3 до 38 учнів/студентів.