Українські виші можуть виграти кошти на утеплення

Стартувала друга фаза проекту «Вища освіта України», метою якого є підвищення енергоефективності вітчизняних університетів. Виші, що пройдуть конкурсний відбір, отримають мінімум по 5 мільйонів євро на ремонт та утеплення своїх будівель. «Призовий фонд» на цьому етапі складає 79 мільйонів євро.

Проект «Вища освіта України» реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським інвестиційним банком і Північною екологічною фінансовою корпорацією, повідомляє прес-служба МОН.

Щоб взяти участь у конкурсному відборі, університет має розробити власний проект з поліпшення  енергоефективності у своїх адміністративних, академічних або дослідних будівлях, студентських гуртожитках, а також заповнити відповідну анкету. Її треба надіслати до МОН до 15 квітня 2018 року в електронному (на скриньку matyushenko@mon.gov.ua) та паперовому вигляді (на адресу м. Київ, пр. Перемоги, 10 разом з додатковими документами та матеріалами).

Мінімальна вартість інвестиційних витрат за проектом, запропонованим університетом, – 5 мільйонів євро. В окремих випадках можуть бути розглянуті більш «дешеві» проекти, але їхня вартість має складати не менше 3 мільйонів євро.

З умовами  фінансування, критеріями відбору й оцінки проектів, а також з анкетою учасника можна ознайомитися у цьому документі – -27.02.18.

«Зараз МОН реалізує першу його (проекту «Вища освіта України» – ред.) фазу. В її межах у 7 вишах незабаром починатимуться ремонти. Кількість закладів, що братимуть участь у другому етапі, буде відома за результатами конкурсного відбору. Його МОН проводитиме разом із зовнішнім технічним консультантом», – зазначила міністр Лілія Гриневич.

Загальна вартість проекту «Вища освіта України» – 160 мільйонів євро.