Нові умови прийому до вишів вступили в дію

«Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році» пройшли реєстрацію в Міністерстві юстиції України, а отже, набули чинності. На абітурієнтів, які вступатимуть до вишів наступного року, чекає цілий ряд новацій.

Зокрема, як повідомляє портал Osvita.ua, для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на базі 11 класів два конкурсні предмети будуть фіксованими. Третій предмет можна буде обрати з двох варіантів.

Заклади вищої освіти прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років з усіх предметів, за виключенням іноземних мов. Результати тестування з іноземних мов мають бути “свіжими”, бо у 2018 році тести  з англійської, іспанської, німецької та французької  включатимуть аудіювання і матимуть два рівня складності – академічний і профільний.

Кількість заяв, які абітурієнт  зможе подати на місця державного та регіонального замовлення, зменшена з 9 до 7. Як і раніше, обрати можна буде максимум 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

Для вступу на окремі медичні спеціальності буде встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія».

Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.

Дізнатися, хто пройшов на бюджет, абітурієнти  зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список  із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.